Apie psoriazę 

Psoriazė mums labiau pažįstama, kaip žvynelinė yra kita lėtinė odos liga, pasireiškianti odos uždegimu, niežuliu ir odą dengiančiais sidabrinės spalvos žvyneliais. Žvynelinė dažniausiai atsiranda tokiose kūno vietose kaip alkūnių, kelių, veido, galvos ir delnų sritys. Rimčiausia šios lėtinės ligos pasekmė — sąnarių pažeidimai, kurie ilgainiui gali išsivystyti į artritą.

Kas įtakoja Žvynelinės atsiradimą?

Nors liga yra pakankmai sena, tačiau iki šiol nėra deagnozuotų tikslių žvynelinės sukėlimo priežasčių. Daugelio specialistų nuomone, psoriazės atsiradimą gali įtakoti tokie veiksniai kaip:

PAVELDIMUMAS. Psoriazės arba žvynelinės atsiradimą dažnai lemia genetika. Jei šeimoje yra ar buvo sergančių šia liga, yra nemaža tikimybė, kad susirgimas paveldėtas.

INFEKCIJOS. Dažnai žvynelinės susirgimą lemia įvairaus pobūdžio infekcijos. Tai gali būti bakterinės, grybelinės ar virusinės infekcijos, tokios kaip ŽIV.

EMOCINĖ BŪSENA. Stresinės situacijos, fizinis nuovargis, poilsio stoka, nepastovi emocinė būsena, taip pat gali prisidėti prie lėtinių odos susirgimų. Jaučiant nuolatinę įtampą ir stresą pakinta ir susilpnėja imuninė sistema, ir organizmas lengviau pasiduoda įvairaus pobūdžio infekcijoms.

STIPRŪS NUDEGIMAI SAULĖJE. Didelį poveikį mūsų odai turi saulė. Stiprus saulės spindulių poveikis gali pažeisti odos ląsteles, o susilpnėjas barjerinis epidermio sluoknis nėra atsparus alerginėms reakcijoms.

RŪKYMAS IR ALKOHOLIO VARTOJIMAS. Kaip ir daugeliui vidaus organų, tabakas ir alkoholis kenkia ir odai. Rūkantis ir svaigiuosius gėrimus vartojantis žmogus dažnai susiduria su medžiagų apykaitos sutrikimais, susilpnėjusia imunine sistema. Tai  įtakoja ir odos pokyčius.

Kaip gydyti žvynelinę?

Kadangi žvynelinės požymiai ir pažeidimai kiekvienu atveju yra skirtingi, todėl ir gydymas dažniausiai yra individualus kiekvienam sergančiajam šia liga. Priklausomai nuo ligos intensyvumo ir esamų odos pakitimų, gydymas gali būti dvejopas. Jei žmogaus susirgimas nėra paūmėjęs — jam pakanka suderinti sveiką mitybą, atsisakyti alkoholio ar kitų žalingų įpročių. Tačiau, jei žvynelinės sukelti odos bėrimai kelia stiprų perštėjimą ar niežulį, būtina pasirūpinti gydomosiomis priemonėmis, skatinančiomis odos regeneraciją, gijimą bei niežulio mažinimą. Tam tinka natūralūs tepalai ir purškalai. Sergant žvynelinė būtina nuolat rūpintis savo oda, ją prižiūrėti, nuolat drėkinti ir maitinti. Salcura DermaSpray Intensive siūlomos priemonės suteikia galimybę ne tik nuraminti ligos keliamą niežulį, bet kartu ir atgaivinti odos ląsteles. Jei liga paūmėjusi, gali prireikti geriamųjų preparatų ar lazerinės terapijos.

VIETINIS GYDYMAS. Šis metodas skirtas pirminiam žvynelinės gydymui. Pagrindinės priemonės: įvairūs kremai, tepalai, gydomieji purškalai, skirti pažeistų vietų gydymui. Šioje gydymo stadijoje siekiama normalizuoti odos ląstelių dauginimąsi, sumažinti uždegimo riziką.

SISTEMINIS GYDYMAS. Esant sunkesnei psoriazės formai, rekomenduojama gydytis geriamaisiais vaistais. Kadangi gydytojo priskirti preparatai veikia visą sergančiojo organizmą, būtina nuolatinė priežiūra ir konsultacijos su gydytojais.

LAZERINĖ TERAPIJA. Dar vienas efektyvus kovos su žvyneline būdas — lazerinės terapijos procedūra. Šis metodas veiksmingas tuo, kad gydomas tik pažeistos odos plotas, tuo pačiu išvengiant ultravioletinių spindulių poveikio visam organizmui.

Svarbu atsiminti, kad kiekvienas žvynelinės atvejis yra savitas ir unikalus, todėl prieš pradedant gydymą būtina išklausyti gydytojo nuomonę.

Turite klausimų?

Jei turite klausimų, prašome kreiptis į el. parduotuvės www.medikos.lt personalą telefonu darbo dienomis 09:00 – 17:00 arba el. paštu bet kuriuo metu ir mes pasistengsime kuo greičiau jums atsakyti.

Skype: MedikosBaltic
El. paštu: info@medikos.lt
Telefonu: +37065460406
Facebook: http://www.facebook.com/medikosbaltic