Atopinis dermatitas, atopinė egzema ir endogeninė egzema – tai viena dažniausiai pasitaikančių, lėtinių uždegiminių odos ligų. Paprastai šis susirgimas pasireiškia vaikams arba jauno amžiaus žmonėms. Dermatitas pasižymi itin nemaloniu odos niežuliu ir bėrimu. Todėl žmogus, sirgdamas šia liga, patiria nuolatinį odos perštėjimą ir varginantį odos dirginimą.
Nors daugelis teigia, kad dermatito atsiradimą lemia aplinkos veiksniai, tačiau medicininių tyrimų rezultatai įrodo, kad pagrindinės šios ligos atsiradimo priežastys yra:
PAVELDIMUMAS. Dermatito atsiradimą dažnai lemia genetinis polinkis arba paveldimumas. Jei šia liga serga arba sirgo bent vienas iš tėvų, tikimybė susirgti vaikui gali siekti net 30%. Jei šeimoje nėra sergančiųjų dermatitu ar kitomis alerginėmis ligomis, išlieka 10-15% tikimybė, kad jums arba jūsų vaikui išsivystys tokio tipo liga.
IMUNINĖS SISTEMOS POKYČIAI. Tokio tipo alerginiams susirgimams kaip dermatitas, įtakos gali turėti ir susilpnėjusi imuninė sistema. Peršalimas, nuovargis, vitaminų stoka, gali įtakoti neigiamus odos pakitimus.
STRESAS, DULKĖS IR CHEMINIAI DIRGIKLIAI. Didelės įtakos odos pokyčiams ir alerginiams susirgimams turi įvairūs išoriniai veiksniai. Dulkės, cheminės medžiagos, sausas oras, ryškūs temparatūrų skirtumai — visa tai gali tapti dermatito atsiradimo priežastimi. Neretai dermatito priežastimi gali būti ir tam tikri fiziologiniai ir psichologiniai dirgikliai: stresas, maisto produktai, įvairios organizmo ligos.
Ligos gydymas pradedamas tik apžiūrėjus odą ir atlikus specialius tyrimus, kurie patvirtina diagnozę. Dažniausiai dermatito gydymas remiasi pagrindinio alergeno nustatymu ir jo pašalinimu. Tai gali būti apsauginio odos barjero atkūrimas, dieta, aplinkos veiksnių kontrolė ar fototerapija.
ALERGENO PAŠALINIMAS. Pirmasis žingsnis kovoje su dermatitu — dermatitą sukeliančių alergenų pašalinimas. Šiame etape svarbu nevartoti alerginę reakciją sukeliančių produktų, nenaudoti alergizuojančių priemonių.
BARJERINĖS ODOS FUNKCIJOS ATSTATYMAS. Oda gydoma emolientų pagalba. Šie preparatai drėkina odą, efektyviai mažina odos dirginimą. Barjerinėms epidermio funkcijoms atkurti padeda ir natūralūs purškalai, tokie kaip Salcura DermaSpray Intensive, kurie ne tik skatina odos gijimą, bet ir maitina odos ląsteles.
UŽDEGIMO SLOPINIMAS. Efektyvus būdas numalšinti dermatito uždegimą, gydantis antihistamininiais vaistais. Pagrindinė pastarųjų funkcija — išgydyti uždegimą ir slopinti odos niežulį.
ANTIBIOTINIS GYDYMAS. Sergant atopiniu dermatitu pasitaiko atvejų, kai oda stipriai pažeidžiama ir atsiranda infekcijos rizika. Tokiu atveju patartina gydytis antibiotikais.
FOTOTERAPIJA IR FOTOCHEMOTERAPIJA. Dar vienas dermatito gydymo metodas yra fototerapijos ir fotochemoterapijos procedūros. Šių procedūrų metu dermatito pažeisti odos sluoksniai gydomi ultravioletinių spindulių pagalba.
Dėl dermatito sukeltų odos pažeidimų, pakinta ne tik fizinė žmogaus išvaizda, bet dažnai ir psichologinė būsena. Sergantysis jaučiasi nepatrauklus, nepilnavertis, todėl ligoniui būtina suteikti ir psichologinę pagalbą.
Jei turite klausimų, prašome kreiptis į el. parduotuvės www.medikos.lt personalą telefonu darbo dienomis 09:00 – 17:00 arba el. paštu bet kuriuo metu ir mes pasistengsime kuo greičiau jums atsakyti.
Skype: MedikosBaltic
El. paštu: [email protected]
Telefonu: +37065460406
Facebook: http://www.facebook.com/medikosbaltic